Jak zamówić fotowoltaikę - nowości w 2020 - Portal Fotowoltaika

fotowoltaika bielsko-biała

Energia odnawialna to przyszłość naszej planety

Fotowoltaika w ostatnich kilku latach stała się dosyć popularna. Praktycznie każdy nowo powstający dom ma zakładane panele słoneczne, a poza tym mieszkańcy już wybudowanych decydują się także na modernizację s

Jak  zamówić fotowoltaikę - nowości w 2020 - Portal Fotowoltaika fotowoltaika bielsko-biała
wojej sieci elektrycznej. Takie osoby chcą w ten sposób ograniczać comiesięczne rachunki za prąd. Nie raz można także zobaczyć pewnego rodzaju farmy słoneczne pobudowane wzdłuż autostrady na polach, jednakże to rozwiązanie jest już bardziej komercyjne.
Przyczyną wzrostu popularności paneli fotowoltaicznych jest drożejąca z roku na rok energia elektryczna produkowana w konwencjonalnych elektrowniach. Również kolektory słoneczne są coraz tańsze i bardziej wydajne w porównaniu do ich poprzedników sprzed kilku lat. Przekłada się to na skrócenie czasu zwrotu inwestycji. Część osób na pewno ma na sercu dobro naszej planety, więc chcą wykorzystywać zieloną energię. Energia odnawialna to przyszłość naszej planety, ponieważ już w nie tak odległej przyszłości zabraknie paliw kopalnych, lub ich wydobycie po prostu nie będzie opłacalne.


Często w kosztorys budowy domu wpisuje

W dzisiejszych czasach bardzo zdegradowaliśmy środowisko naturalne. Jest coraz to więcej plastiku. Tak naprawdę wszystko jest teraz pakowane w plastikowe opakowania. Ludzie nie zwracają uwagi na to czy opakowania są biodegradowalne.
W miastach ciężko jest oddychać z powodu dużej ilości spalin. Ludzie bardzo zanieczyszczają powietrze paląc w piecach węglem. Energia odnawialna pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy, a przede wszystkim jest proekologiczna. Ludzie coraz to częściej interesują się jak działa fotowoltaika czy też kolektory słoneczne. Ludzie coraz chętniej inwestują w takie rozwiązania np. ogrzewania domu i wytwarzania prądu.
Nowoczesne domy są tak projektowane i budowane tak, aby były jak najbardziej ekonomiczne i ekologiczne. Ściany w domach są dobrze ocieplane, po to żeby ciepło nie uciekało z domu zimą, natomiast latem w domu jest chłodniej. Często w kosztorys budowy domu wpisuje się np. fotowoltaikę. W Polsce można liczyć na dofinansowanie oraz niskoprocentowy kredyt w celu założenia takich paneli.


Kolektory słoneczne i fotowoltaika znacznie zmniejszają

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań pozwalających na ograniczenie emisji smogu. Energia odnawialna, wykorzystywana zamiast paliw stałych, nie obciąża środowiska naturalnego. Użycie alternatywnych źródeł energii wpisuje się w konwencję zrównoważonego rozwoju, ponieważ oszczędzamy nasze zapasy surowców naturalnych. Kolektory słoneczne i fotowoltaika znacznie zmniejszają zanieczyszczenie środowiska. Niestety, ponieważ ich praca uzależniona jest od długości dnia w Polsce i sezonowości obie instalacje dostarczają nam energii głownie w sezonie letnim. Co daje właścicielom gospodarstw domowych zainstalowane kolektorów słonecznych? Po pierwsze, przez pół roku zyskujemy na wygodzie. Nie ma problemu z rozpalaniem i wyrzucaniem popiołu. Po drugie, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej przyczyniamy się do ochrony środowiska. Decydując się na zastosowanie solarów możemy zaoszczędzić nawet 60% rocznej energii potrzebnej do podgrzania wody. Co więcej, kolektory płaskie, które są najlepszym rozwiązaniem w naszym klimacie, są odporne na czynniki zewnętrzne.


Jak to działa?

Fotowoltaika? Modne hasło, ale z czym to się je? Przede wszystkim każdy, kto decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej, i to wszystko jedno czy chodzi o postać pod tytułem kolektory słoneczne, czy ogólnie mówimy energia odnawialna, zmienia swój status u swojego dostawcy prądu z „klienta” na „prosumenta”.
A prosument?
Prosument w obszarze OZE, to osoba, która sama produkuje swoją własną energię elektryczną. Robi to z odnawialnych źródeł energii w tzw. mikroinstalacji.
W naszym prawie jest to: instalacja energii odnawialnej z zainstalowanym źródłem energii elektrycznej o łącznej mocy nie większej niż 50 kWp.
W praktyce oznacza to, że masz własną instalację fotowoltaiczną, przydomową elektrownię fotowoltaiczną.
Zgodnie z ustawą o OZE z 1 lipca 2016 roku, jako właściciel instalacji, jesteś uprawniony do skorzystania z usługi bilansowania z siecią.
Nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej ze swojej mikroinstalacji możesz przesyłać do zakładu energetycznego i następnie możesz odbierać ją w dowolnym momencie.